Fakt dobrý článek, který má všechno

Tento článek obsahuje všechny prvky, které má podle mého dobrý a u čtenáře úspěšný článek splňovat a mít. Po přečtení první věty jsi zvědavý, co bude následovat. Super – jedním z pravidel je – čtenáře je třeba zaujmout. Máme… pokračujeme. Chceš se bavit, uvolnit se, zamyslet se a na konci té parádní jízdy mít na ústech rohlík – rozuměj – úsměv.

Forma článku tě provede příběhem, ve kterém figuruje muž, žena a dítě. Dítě je důležité a tak bude zastoupeno ve větším počtu. Příběhem se prolíná nadpřirozeno a trocha ezoterična. Vše vyvažuje chladná pragmatičnost a logika, to celé zastřešuje hluboké sdělení. Kořením správného příběhu je zvířátko a pohádková postava…tyto můžou být, stejně jako dítě, zastoupeny hojněji. Možná ještě nějaká srandovní fotka. A není to dlouhé a je to rampampam. To celé je autentické, prožité a uvěřitelné, protože to poznáš, že jo…

„Hoši, jestlipak víte, kolik se vejde do koleček lopat?“

…zeptal se jedno odpoledne všedního, pracovního dne kolega. Podíval jsem se s pokrčením ramenou na dalšího kolegu, kterému společně se mnou otázka a kvíz směřoval. „Sto padesát“…pronesl nesměle. Z výrazu kolegy tazatele jsem jasně vyčetl, že to bude míň. „Sto“ přidávám směleji. Pche – obdařil nás tazatel úšklebkem. Aha, takže blbě.

Ještě před 5 minutama věděl o lopatách a kolečkách tolik, co o teorii superstrun a kvantové gravitaci. Tušil, že existují…no nyní, vybaven moudrostí z vědomí tajemství koleček a lopat má navrch. Po právu se tvářil jako otec Fura. Vychutnal si chvíli záře reflektorů naší tápavé pozornosti a zasvětil také nás. „Šestnáct“. Wow!

Aha. Znamená to, že já, ani kolega žádnou hlubší zkušenost s lopatou nemáme. Žádný z nás nezačal googlovat slovo lopata, ani kolečka…takže tušíme, to je dobré. A nyní, bohatší o tajemnou hádanku, již uvolnění, po zkoušce…rozvedli jsme téma. Dost záleží na tom, o lopat čeho se jedná. Jiná je lopata vody, písku a třeba peří, že jo. Do metru krychlového se vejde 16 koleček a lopat 16×16.

Do jedné kočky se vejdou 2-3 lopaty. Závisí to na věku a druhu kočky i lopaty. Druh materiálu na lopatě jsme v souvislosti s kočkou neřešili – dále už jsme pracovali jen s pískem. Nálada a zdravotní stav kočky jistě také hrají svoji úlohu, pro naše výpočty však nebyly zásadní. Kolik lopat se vejde do 16 koček – to už jsou jednoduché výpočty. Jsou to chvíle polopatistického kočkování.

V oné uvolněné chvíli jsem kontroval otázkou, na niž mne přivedla zkušenost z večera předchozího dne. „Kolik let je Homerovi Simpsonovi?“.

Kolik je Homerovi?

Televizní vysílání již několik let nesleduji. Filmy, rozhovory a jiná videa, které přijímám, si vědomě vybírám, stejně jako čas, kdy tomu tak činím. Děje se to pak nejvíc přes monitor počítače, nebo obrazovku mobilu. Dcera Eliška se na seriál Simpsonovi dívá. Mám to rád a tak se někdy k Elišce na chvíli přidám.

Tento díl a jeho chvíle byly pro tento příběh a tento moment zásadní. Seriál se vysílá a tvoří již přes 30 let, stále si drží úroveň a břink, však víte. Postavy v seriálu nestárnou. V některém z dílů diváka vezmou na exkurzi do minulosti, jindy do budoucnosti…klíčová doba, ze které vše vychází je teď, ve kterém má Homer Simpson 38 let. Řekl to v autě Bartovi, když spolu jeli do nápravného tábora. „Tati, kolik je ti vlastně roků?“ Hohohó! „Cože?“ .. prolétlo mi myslí. Tolik zářezů mám na pažbě své pušky života letos já. Znamená to, že letos hraju Homera. Zvláštní pocit…

Život před Homerem a po Homerovi

Vždy jsem se identifikoval s postavou rošťáka Barta, který žije po svém. S úžasným talentem dělat věci, které jiné nenapadnou – dětsky a navzdory všem. Homer je jiný, je požitkář, živočišný, líný a jednoduchý – tatík. Dobrák, prostý popleta a člověk se srdcem na pravém místě. Dost často na to přichází vždy tak trochu později a pro příběh v peripetiích a po svém.  

Takže se nabízí trocha té bilance. Shrnu ji do kuličky z výroku, že „Na Homera se sakra vůbec necítím“. Pocitovou číslovku bych s klidem a rukama v kapsách posunul pod 30. To že stárnu mi připomíná dcera, která díky parametrům času a pohybu života stále víc a víc rozumí všem sdělením, která jí pro svoji podstatu předávám. A dělá mi to nesmírně dobře a žiji to celé moc rád, protože mne to baví. I přesto, že jsem dohnal a jdu ruku v ruce s generací Homera, identifikuji se i nadále s Bartem. Pořád jej v sobě nesu a čas s tím nic nenadělá. Jsme tak staří, jak se cítíme. Být Homerem je volba, kterou s díky odmítám..

Deja vú

Ve chvíli, kdy jsem psal předchozí „pořád jej v sobě nesu“ jsem zažil Deja vú. Jsou to zajímavé, cyklické momenty z – už jsem to zažil. Věta je dopsána, vybavena tečkou…můžu pokračovat.

Vraťme se k situaci s kolegy… V oné uvolněné chvíli jsem kontroval otázkou, na niž mne přivedla zkušenost z večera předchozího dne. „Kolik let je Homerovi Simpsonovi?“. Nevim, Nevim… Hoši 38! Hmmm. „To mě nikdy nenapadlo, že už jsem tak moc Homer“. Odpověděl jeden kolega.

Ten den byl na zjištění vůbec nesmírně plodný. Víte, že řeka Rio Grande je dlouhá, jako 53 řek Bystřice?

Vždy jen tak, jak se cítíš. Týká se to nás všech.

Přeji Ti, najdi a živ v sobě Barta, propoj jej s moudrostí a srdečností Marge. Věnuj se umu jen tak si žít, které ovládá Homer. Přidej rozvitých talentů Lisy a nevinné čistoty Meggie. A občas popřemýšlej o kočkách a lopatách, protože…jen tak. Neber život vážně, stejně jako tento článek. Když se rozhodneš, může to být jedna veliká, parádní jízda.

Dělej vše s radostí a s úsměvem…

A to je celé. Dočetl-li jsi se až sem, znamená to, že jsi fakt dobrý čtenář. Gratuluji Ti k pokoření fakt dobrého článku. Máš-li k tomu, co jsi právě přečetl co říct, prosím udělej to dole, pod článkem. Je tam k tomu určený, speciální prostor. Můžeš mi tam nechat fakt dobrý komentář, který má všechno…

Jakub Řezníček
Díky nemoci překonané bez prášků jsem nalezl cestu k životu ve štěstí. Miluji a žiji život v jeho pravé podobě. Ve svých prožitých příbězích o nezlomnosti lidské vůle a touze po poznání sebe sama, inspiruji a provázím druhé na jejich cestě k životu ve štěstí. Můj příběh
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů